Jak współpracować w związku?

Słuchanie to podstawa związku - poświęć mu 100% swojej uwagi!/fot. Shutterstock
W ramach wypracowywania kompromisu należy omówić wzajemne preferencje, starając się o rzetelną wymianę myśli i poglądów. Współpraca ma polegać na osiągnięciu takiego stanu, który będzie korzystny dla obu stron. Być może każde z Was będzie zmuszone coś poświęcić?
/ 11.03.2019 14:10
Słuchanie to podstawa związku - poświęć mu 100% swojej uwagi!/fot. Shutterstock

Współpraca

Współpraca oznacza, że każde z partnerów czuje, że razem starają się wypracować sytuację korzystną dla obu stron. Musicie tak współpracować, aby do tego doprowadzić. Czasem warto starać się znaleźć trzecią opcję. Istnieje wiele możliwości.

Jeśli nie możecie się zdecydować, na które spotkanie pójść, a oba odbywają się w tym samym czasie, być może udałoby się Wam być na obydwóch, ale nieco krócej na każdym? A może pojedziecie wcześniej? Lub później? Może mimo wielkiej chęci uczestnictwa lepiej będzie sobie „odpuścić”? A może w tym tygodniu możecie iść tam, dokąd chce iść Wasz partner, a w przyszłym tam, dokąd Wy macie ochotę iść? Teraz każde z Was wybierze, gdzie chce iść. Czy Twój partner w ogóle chce dokądś iść? A może pójdziesz sam? Może pojedziecie dwoma samochodami? Albo druga osoba pojedzie ze znajomymi?

Oto cała lista możliwych rozwiązań kompromisowych. Podejmijcie decyzję, dążąc do współpracy.

Zobacz też: Czy jesteś uzależniona od partnera?

Postawcie na negocjacje!

Negocjujcie, ile czasu spędzicie w danym miejscu. Jeśli obydwoje zwykle robicie to, na co macie ochotę, postarajcie się tym razem zrobić to, o co prosi Was partner.

Proces dokonywania wyboru można nieco urozmaicić, przez co możliwy będzie większy do niego dystans. Spróbujcie zrobić to w następując sposób:

  • na małych paskach papieru lub na karteczkach samoprzylepnych wypiszcie możliwości, przypnijcie lub przyklejcie je do tablicy do gry w strzałki i zagrajcie partyjkę, a potem idźcie na to spotkanie, które zebrało największą liczbę trafień,
  • włóżcie zaproszenia do kapelusza i wylosujcie jedno lub dwa,
  • rzućcie monetą: orzeł — idziemy, reszka — zostajemy w domu.

Być może także uda się Wam trochę „wyluzować” w stosunku do zobowiązań towarzyskich — to naprawdę nie jest kwestia życia lub śmierci.

Zobacz też: Czy związki na odległość mają sens?

Fragment pochodzi z książki „Introwertyk i ekstrawertyk w sidłach miłości. Jak sprawić, aby związek oparty na przeciwieństwach był udany?” Marti Olsen Laney i Michaela L. Laney (Wydawnictwo Helion, 2008). Publikacja za wiedzą wydawcy.

Redakcja poleca

REKLAMA